Ar reikia sportuoti kiekvieną dieną?

Ar reikia sportuoti kiekvieną dieną?
Viena iš didžiausių klaidingų nuomonių apie sportą, yra įsitikinimas, kad daugiau yra geriau. Daugelis žmonių tiki, kad jie gali paspartinti norimus pasiekti rezultatus sportuodami valandų valandas kiekvieną dieną. Tačiau šis metodas turi priešingą poveikį, kuris dažniausiai veda prie noro sportuoti praradimo arba persitreniravimo.
 
Poilsio dienos yra reikalingos ir kūnui, ir protui. Treniruotės sukelia nervų sistemos įtampą. Tai yra ne kas kita, kaip tam tikra streso forma, todėl visa diena poilsio kelis kartus per savaitę yra tai, ko reikia, kad organizmas atsigautų ir augtų. Šiuos regenaracinius procesus galima pagreitinti vartojant tokius maisto papildus kaip BCAA arba kompleksines amino rūgštis, L-glutaminą, HMB.
 
Protas taip pat reikalauja atotrūkio nuo intensyvaus fizinio aktyvumo. Sportuoti reikia eiti visada su noru. Žinoma, kartais pasitaiko dienų, kai to entuziazmo tiesiog nėra. Bet kai tokios dienos seka viena po kitos, tai ženklas, kad reikia poros ar daugiau dienų pailsėti. O geriausias poilsis, žinoma, yra miegas. Jei ne visada pavyksta užmigti, padėti gali maisto papildai su magniu ir cinku arba GABA.
 
Sąnariams, sausgyslėms ir raiščiams taip pat reika atgauti jėgas, nes pastovus fizinis krūvis stirpiai veikia šiuos jungiamuosius audinius. Ilgų distancijų bėgikai, maratoninkai galiausiai taip pat kenčia nuo sąnarių ir sausgyslių problemų, jei laiku nepasirūpina jų poilsiu. Tačiau šiuo atveju poilsio gali ir neužtekti. Jungiamiesiems audiniams atsistatyti labai reikalingi tokie specifiniai maisto papildai kaip gliukozaminas, chondroitinas, MSM, hialurono rūgštis, kalcis ir vitaminas C.
Kai sudarinėjate savo savaitinį treniruočių grafiką, nepamirškite įterpti vieną ar dvi poilsio dienas. Išretinkite savo svorių kilnojimo ir kardio treniruotes. Ir nesijauskite kalti dėl to, kad leidžiate sau pailsėti kelias dienas per savaitę. Jūsų kūnas Jums už tai padėkos!